ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Α

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:30-12:20 Διαδικασίες έναρξης επιχείρησης -
12:30-13:20
Design Thinking
13:30-14:20

ΟΕ, ΕΕ και ατομική επιχείρηση

-
14:30-15:20 Κατοχύρωση σήματος
15:30-16:20

Team Building

16:30-17:20 Branding /USP
17:30-18:20 Κατοχύρωση πατέντας

   

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Β

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
12:00-12:50 Ο ρόλος των social media στη νέα επιχείρηση -
13:00-13:50
Ορισμός Αστικής μη Κερδοσκοπικής Εταιρίας  (ΑΜΚΕ) -
14:00-14:50

Δημιουργία E- shop

-

15:00-15:50 Εlevator pitch -
16:00-16:50

Εφαρμόζοντας τεχνικές SEO

-
17:00-18:30 Ανάλυση Budgeting
-

  

  

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Α

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:30-12:20
Βασικές φορολογικές πληροφορίες για νέες επιχειρήσεις -
12:30-13:20

Τεχνικές Διαπραγμάτευσης

-

13:30-14:20

Ορισμός Ιδιωτικής Κεφαλαιουχικής Εταιρίας (ΙΚΕ)

-
14:30-15:20
Καινοτομία και πλάγια σκέψη
-
15:30-16:20 Swot analysis
-
16:30-17:50 Κοστολόγηση Τιμολόγηση για μη οικονομικούς
-

  

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Β

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
12:00-12:50
Business Model Canvas -
13:00-13:50

Ορισμός Κοινωνικών  συνεταιριστικών επιχειρήσεων (ΚοινΣΕΠ)

-

14:00-14:50

Χρηματοδότηση νεοφυών επιχειρήσεων

-
15:00-15:50
Επικοινωνία πωλήσεων
-
16:00-16:50 Επιχειρηματικές Δεξιότητες
-
17:00-17:50 Ανάλυση αγοράς στόχου
-

      

* ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ

  

Χορηγοί

   
Υπό την Αιγίδα

azklogo
eveplogo
svaplogonew
esynelogonew

   
Υποστηρικτές

kemellogo

   
Διοργάνωση

skywalkerlogo

GRBossible 2016

Το Φεστιβάλ
Δελτία Τύπου
Έκθεση
Πληροφορίες
Δήλωση Συμμετοχής
Λίστα Εκθετών
Δήλωση Συμμετοχής για τα βραβεία
Συνέδριο
Πρόγραμμα
Εισηγητές
Γάκη Ερμίνα
Γεωργαλά Μαρία
Γκορτζής Αντώνης
Δημάκης Νίκος
Διαμαντόπουλος Χρήστος
Διαμαντοπούλου Άννα
Κάππας Ξενοφώντας
Καραγεωργίου Νίκος
Καρυπίδης Κωνσταντίνος
Κατσούλη Κατερίνα
Κυριακίδου Ολίβια
Λοβέρδος Ανδρέας
Ματσούκας Ορέστης
Μιχαηλίδης Δημήτρης
Μονεμβασιώτης Σταύρος
Μπακογιάννη Ντόρα
Μπιρλιράκη Χριστίνα
Νασιόπουλος Αθανάσιος
Ξυδάκης Νίκος
Οικονόμου Παναγιώτης
Παπαλεξανδρή Νάνσυ
Παρίζα Κατερίνα
Πετρόπουλος Σωτήρης
Ποζρικίδης Κυριάκος
Σακελλαρίου Νίκος
Σαχίνη Εύη
Σιώκας Ευάγγελος
Στεφανίδης Ανδρέας
Σύρρος Γιάννης
Τσούχλος Δημήτρης
Φειδά Μίνα
Χλιούρα Άννα
Δήλωση Συμμετοχής
Παρουσιάσεις
Workshop
Πρόγραμμα
Εισηγητές
Αντωνόπουλος Γιώργος
Γλαντζή Άννα
Καραντώνης Ηρακλής
Καρδαμίτση Ελένη
Κοκκινάκη Φωτεινή
Κυριακίδου Ολίβια
Κώτης Γιάννης
Μαγκλής Άγγελος
Σταθόπουλος Νίκος
Σταματόπουλος Παύλος
Δήλωση Συμμετοχής
Παρουσιάσεις
Events
«inspiration»
«success stories»
«experience»
«youth creativity»
«Μονοπάτια Skywalker»: Reunion
Βραβεία
Κατηγορίες
Πλεονεκτήματα Συμμετοχής
Κριτήρια Βράβευσης & Διάκρισης
Κριτική Επιτροπή
Όροι Δήλωσης Συμμετοχής
Δήλωση Συμμετοχής
Τοποθεσία
Διοργανωτής
Επικοινωνία