Στο 3ο Φεστιβάλ Νεοφυούς Επιχειρηματικότητας GR Bossible_2018 το οποίο διοργανώνεται από το Skywalker.gr, θα πραγματοποιηθεί τελετή απονομής βραβείων και τιμητικών διακρίσεων την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 18:00. Τα βραβεία αφορούν σε 7 ενότητες σχετικές με το ευρύτερο επιχειρηματικό οικοσύστημα και σε 9 αντικείμενα σχετικά με τις νεοφυείς επιχειρήσεις.

Οι νεοφυείς επιχειρήσεις μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή για έως και 2 αντικείμενα βραβείων, ενώ οι επιχειρήσεις του οικοσυστήματος μόνο για 1 ενότητα βραβείων. Οι υποψηφιότητες θα αξιολογηθούν σε 4 επίπεδα: χρυσό, αργυρό, χάλκινο και συμμετοχής.

Επιπλέον στην τελετή θα τιμηθούν από το Skywalker.gr δύο πρόσωπα και τρεις οργανισμοί ή φορείς οι οποίοι θα έχουν επιλεγεί από την επιτροπή αξιολόγησης για το έργο τους και τη συνεισφορά τους στην επιχειρηματική ζωή της χώρας.

Κατηγορίες βραβείων για το επιχειρηματικό οικοσύστημα

  • Βραβείο Εκπαιδευτικού Προγράμματος για την Επιχειρηματικότητα:
    Αναγνωρίζεται η δημιουργία άρτιου και σύγχρονου εκπαιδευτικού προγράμματος (e-learning, σεμινάριο, diploma, MBA) για την επιχειρηματικότητα.
  • Βραβείο Στήριξης της Νεοφυούς Επιχειρηματικότητας:
    Βραβεύονται τα συστήματα φιλοξενίας και στήριξης της νεοφυούς επιχειρηματικότητας. Αξιολογούνται οι παρεχόμενες υπηρεσίες ως προς την ποιότητα και το κόστος τους.
  • Βραβείο Συμβουλευτικών Υπηρεσιών:
    Αναγνωρίζεται η υποστήριξη μέσω εργαλείων, μεθόδων, υπηρεσιών συμβουλευτικής και mentoring με στόχο την ανάπτυξη και τη βιωσιμότητα νεοφυών επιχειρήσεων.
  • Βραβείο Χρηματοοικονομικών Υπηρεσιών:
    Αξιολογούνται οι χρηματοοικονομικές υπηρεσίες που έχουν ως στόχο την εξεύρεση πόρων, την άντληση κεφαλαίων και την επενδυτική διαμεσολάβηση για την υλοποίηση της επιχειρηματικής ιδέας μίας νεοφυούς επιχείρησης.
  • Βραβείο Δημοσιονομικής Υποστήριξης:
    Επιβραβεύεται η παροχή ευρέος φάσματος οικονομικών, φοροτεχνικών, νομικών και λογιστικών υπηρεσιών που καλύπτουν ανάγκες στη νεοφυή επιχείρηση.
  • Βραβείο Τεχνολογικής Υποστήριξης:
    Αναγνωρίζονται η ανάπτυξη και η παροχή τεχνολογικών προϊόντων και υπηρεσιών για την υποστήριξη της νεοφυούς επιχειρηματικότητας.
  • Βραβείο Υλικοτεχνικής Υποστήριξης:
    Αξιολογείται ο σχεδιασμός εξειδικευμένων και προνομιακών λύσεων υλικοτεχνικού εξοπλισμού για την υποστήριξη της νεοφυούς επιχειρηματικότητας.


Κατηγορίες βραβείων για τις νεοφυείς επιχειρήσεις

  • Βραβείο Καινοτομίας:
    Επιβραβεύεται η σύλληψη πρωτότυπων επιχειρηματικών ιδεών που ενσωματώνουν σύγχρονα, πρωτοποριακά συστήματα και γνώση για την παροχή προϊόντων και υπηρεσιών.
  • Βραβείο Βιωσιμότητας:
    Αναγνωρίζεται η επιχειρηματική δραστηριότητα που, βασιζόμενη σε υγιές επιχειρηματικό μοντέλο, διαθέτει μία βιώσιμη και αναπτυξιακή προοπτική.
  • Βραβείο Ρεαλιστικού Business Plan:
    Αναγνωρίζεται η επιχειρηματική δραστηριότητα που αποδεδειγμένα ανέπτυξε και υλοποίησε ακριβές ως προς τα χρηματοοικονομικά στοιχεία του και ρεαλιστικό ως προς τους στόχους που έθεσε επιχειρηματικό πλάνο.
  • Βραβείο Χρηματοδότησης:
    Επιβραβεύεται η υγιής ισορροπία και η άντληση με ευνοϊκούς όρους κεφαλαίων για την υλοποίηση μίας επιχειρηματικής ιδέας.
  • Βραβείο Κοινωνικού Προσανατολισμού:
    Βραβεύεται η επιχείρηση που συνεκτίμησε κοινωνικές ανάγκες και συνέβαλε στον σχεδιασμό, στην ανάπτυξη και στην παροχή κοινωνικών αγαθών.
  • Βραβείο Επιχειρηματικής Ηθικής:
    Αναγνωρίζεται η επιχειρηματική πρακτική που μέσα από τις δράσεις της, τις υπηρεσίες, τα προϊόντα της προάγει νέες ηθικές συμπεριφορές και αξίες ή/και αναπτύσσεται με τρόπο διαυγή και αξιοκρατικό.
  • Βραβείο Αξιοποίησης Πόρων:
    Επιβραβεύεται η ορθή, αποτελεσματική και αποδοτική διαχείριση διαθέσιμων επιχειρησιακών πόρων.
  • Βραβείο Παράδοσης:
    Αξιολογείται ο σχεδιασμός υπηρεσιών / προϊόντων και η χρήση παραδοσιακών πρακτικών που συνδέουν τις σύγχρονες μεθόδους με την παραδοσιακή τεχνογνωσία με σκοπό την ανάδειξη της πολιτιστικής κληρονομιάς.
  • Βραβείο Περιβάλλοντος:
    Αναγνωρίζεται ο σχεδιασμός επιχειρηματικών προγραμμάτων έρευνας και δράσεων που οδηγούν στη γενικότερη περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση ή εξασφαλίζουν την αειφόρο αξιοποίηση περιβαλλοντικών πόρων.

 
Τιμητικές διακρίσεις

  • Skywalker Νεοφυής Επιχειρηματικότητα:
    Τιμάται πρόσωπο που επηρέασε σημαντικά την εξέλιξη της νεοφυούς επιχειρηματικότητας.
  • Skywalker Επιχειρηματικότητα:
    Τιμάται το πρόσωπο που επηρέασε σημαντικά την εξέλιξη της ελληνικής επιχειρηματικότητας.
  • Αποτελεσματική Δράση για τη Νεοφυή Επιχειρηματικότητα:
    Διακρίνεται θεσμικός φορέας, οργανισμός, εκπαιδευτικό ίδρυμα, Μ.Κ.Ο. που υποστήριξε καινοτόμες και αποτελεσματικές δράσεις για την ανάπτυξη της επιχειρηματικότητας στη χώρα μας ή/και στον χώρο ευθύνης του/της.
  • Ανθρωποκεντρική Προσέγγιση στη Νεοφυή Επιχειρηματικότητα:
    Διακρίνεται θεσμικός φορέας, οργανισμός, εκπαιδευτικό ίδρυμα, Μ.Κ.Ο. που εστίασε στην υποστήριξη της ανθρωποκεντρικής επιχειρηματικότητας.   
  • Αξιοποίηση της Ελληνικής Επιχειρηματικής Τεχνογνωσίας:
    Διακρίνεται θεσμικός φορέας, οργανισμός, εκπαιδευτικό ίδρυμα, Μ.Κ.Ο. που δημιούργησε και ανέπτυξε εργαλεία, τρόπους, μεθόδους και προγράμματα υποστήριξης των ειδικών ελληνικών επιχειρηματικών αναγκών.

 

 x 
Το καλάθι σας είναι άδειο.

Φόρμες Συμμετοχής

GRBossible 2018

Festival
“Your Startup Idea Diagnosis”
Business Mentoring
Business Mentoring
Πρόγραμμα Mentoring
Mentors
Αυγερινού Αναστασία
Βλάχος Γιώργος
Γεωργαλά Μαρία
Γρέβιας Δημήτρης
Έλλιοττ Ελένη
Κώτης Γιάννης
Μαγκλής Άγγελος
Νούσιας Αλέξανδρος
Οικονόμου Παναγιώτης
Παξιμάδης Δημήτρης
Σπηλιόπουλος Διονύσιος
Τσιαβού Λίλιαν
Φούντα Θεοδώρα
Χατζάκη Κατερίνα
Δικτύωση και Επιχειρηματικότητα
Panels
Πρόγραμμα
Ομιλητές
Αντωνοπούλου Μαρίσα
Αποστολάκη Σοφία
Αρσένης Σπύρος
Γαλιατσάτος Μιχάλης
Γεωργουλής Κωνσταντίνος
Γιακουμάκης Γιώργος
Δελβινιώτη Ελένη
Καραντώνης Γιώργος
Καρίμαλης Χαράλαμπος
Κεφαλογιάννης Άρης
Μαγκλής Άγγελος
Μαραγκός Δημήτρης
Ματσούκας Ορέστης
Μέγας Γεώργιος
Μητράκος Δημήτρης
Μπεθάνη Κωνσταντίνα
Νούσιας Αλέξανδρος
Παπαχαραλάμπους Κωνσταντίνος
Παύλου Μαρία
Πεφάνης Δημήτρης
Πιστιόλας Άγις
Σεϊμανίδης Αλέξανδρος
Σιώκας Απόστολος
Σπυρίδης Αργύρης
Στέγγος Γιώργος
Συριανός Αθανάσιος
Τζιάλλας Γιώργος
Φυντάνης Δημήτρης
Χατζηστεργίου Βασιλεία
Παρουσιάσεις
Workshop
Πρόγραμμα
Εισηγητές
Αλεξάκη Νταϊάνα
Αργυρόπουλος Γιώργος
Αυγερινού Αναστασία
Βαρλά Αλεξάνδρα
Γαμβρέλλη Στέλλα
Γεωργαλά Μαρία
Γιαννακοπούλου Βάσια
Γκούβας Θεόδωρος
Ζαρωτιάδου Μαρία
Ζησιμάτος Ιωάννης
Καντιδάκης Αντώνης
Καράμπελα Αθηνά
Καρδαμίτση Ελένη
Κατσούλας Στάθης
Κατωμέρης Στέλιος
Κράβαρη Αφροδίτη
Κυπριώτης Λάμπρος
Κώτης Γιάννης
Μαγκλής Άγγελος
Μπάκουλη Άννα
Οικονόμου Παναγιώτης
Παξιμάδης Δημήτρης
Πατσέλης Νίκος
Πεδιώτης Μιχάλης
Σπυρίδης Αργύρης
Στάμου Έλενα
Τιμοθεάτος Δημήτρης
Χατζάκης Νεκτάριος
Ψύλλας Δημήτρης
Παρουσιάσεις
Βραβεία
Αντικείμενα Βραβείων
Πλεονεκτήματα Συμμετοχής
Κριτήρια Βράβευσης & Διάκρισης
Επιτροπή Αξιολόγησης
Όροι Δήλωσης Συμμετοχής
Κόστος Υποψηφιότητας
Υποβολή Υποψηφιότητας
Τοποθεσία
Λίστα Startups
Λίστα Υποστηρικτών
Community Supporters
Γιατί να συμμετάσχω
Πακέτα Συμμετοχής
Δήλωση Συμμετοχής για Εκθέτες-Startups
Φόρμα Συμμετοχής Επισκεπτών

cube19noe

Εγγραφή στο newsletter