ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12/2018

Αίθουσα Μουσείο Α

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:00 - 11:45

Διαδικασίες έναρξης επιχείρησης

- Λάμπρος Κυπριώτης, Δικηγόρος-Ιδρυτής της Δικηγορικής Εταιρείας ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΓΚΟΥΜΑΣ Δικηγορική Εταιρεία
12:00 - 12:45

Elevator pitch

- Αναστασία Αυγερινού, Μέλος ΚΕΜΕΛ, Μέλος ΔΣ Δικτύου Αλληλέγγυας Συμβουλευτικής (φορέα Κ.Αλ.Ο ) π. Γεν. Δ/ντρια ΕΤΕΑΝ ΑΕ

- Δημήτρης Παξιμάδης, Μέλος ΚΕΜΕΛ, π. Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος της OgilvyOne, Athens

13:00 - 13:45

ΟΕ, ΕΕ και ατομική επιχείρηση

- Γιώργος Αργυρόπουλος, Δικηγόρος, Υπ. Διδάκτωρ Νομικής Σχολής Αθηνών, Γενικός Γραμματέας της Ένωσης Ασκουμένων και Νέων Δικηγόρων Αθηνών (ΕΑΝΔΑ)
14:00 - 14:45

Χρηματοδότηση Νεοφυών Επιχειρήσεων

- Άγγελος Μαγκλής, Founder – V.P. Hellenic Mobile Cluster Facilitator, Adrionic BAN Manager
15:00 - 15:45

Team Building

- Ελένη Καρδαμίτση, Συντονίστρια Προγραμμάτων του Οργανισμού Hellenic Youth Participation
16:00 - 16:45

Branding /USP

- Αφροδίτη Κράβαρη, Επικοινωνιολόγος PR & Brand Communication IFAAcademy
17:00 - 17:45

Κατοχύρωση σήματος

- Αλεξάνδρα Βαρλά, Lawyer, LL.M | Senior Associate ZOULOVITS –KONTOGEORGOU LL.P

   

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12/2018

Αίθουσα Μουσείο Β

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:00 - 11:50

Ο ρόλος των social media στη νέα επιχείρηση

- Νταϊάνα Αλεξάκη, Digital Marketing Manager, Akis Petretzikis Ltd
12:00 - 12:50
Ορισμός Αστικής μη Κερδοσκοπικής Εταιρίας (ΑΜΚΕ)

- Θεόδωρος Γκούβας, Δικηγόρος

13:00 - 13:50

Δημιουργία E-shop

- Στάθης Κατσούλας, Ιδρυτής της Web Progress, Web Developer και Web Marketing Specialist/ Εκπαιδευτής Ενηλίκων

- Άννα Μπάκουλη, Web Developer

14:00 - 14:50

“Startup Accelerators, Incubators, Mentors και Διαγωνισμοί” - Τί είναι κατάλληλο για την περίπτωση - Πως επιλέγω? - Αργύρης Σπυρίδης, CEO στην Anthology Ventures,  co-founder Innovation Farm
15:00 - 15:50 Πώς να επιλέξω το κατάλληλο προσωπικό για την εταιρία μου

- Νίκος Πατσέλης, Founder of Career In Progress

16:00 - 16:50

Big- Business Leadership in a small business

- Βάσια Γιαννακοπούλου, Consulting Lead Career In Progress
17:00 - 17:50

Connected Minds: Συνδέοντας την Δημιουργικότητα με την Καινοτομία και την Επιχειρηματικότητα

- Μιχάλης Πεδιώτης, (B.Sc. M.B.A) Project & Communications Manager – Radio Producer

  

  

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12/2018

Αίθουσα Μουσείο Α

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ

11:00-11:45

Βασικές φορολογικές πληροφορίες για νέες επιχειρήσεις

- Ιωάννης Ζησιμάτος, Γεν. Διευθυντής Finance & Business Solutions Zisimatos Management

12:00-12:45

Τεχνικές Διαπραγμάτευσης

- Μαρία Ζαρωτιάδου, Political and Marketing Strategy Analyst, Business Coach and Mentor, M.Sc. in Strategic Marketing, member of European Institute for Gender Equality

13:00-13:45

Ορισμός Ιδιωτικής Κεφαλαιουχικής Εταιρίας (ΙΚΕ)

- Στέλλα Γαμβρέλλη, Δικηγόρος (LL.M., Μ.Δ.Ε.), Πιστοποιημένη Διαμεσολαβήτρια (Υ.Δ.Δ.Α.Δ.), Διαπιστευμένη Επαγγελματίας Personal, Executive & Team Coach (A.C.C.)
14:00-14:45
Δημιουργικότητα και πλάγια σκέψη

- Έλενα Στάμου, International Business Recruitment Partner, EPSN Workforce Greece

- Δημήτρης Ψύλλας, Founder Businesscool, Professional and entrepreneur in innovative technologies companies

15:00-15:45 Swot analysis

- Παναγιώτης Οικονόμου, Managing Partner, S.TE.P.

16:00-16:45 Κοστολόγηση Τιμολόγηση για μη οικονομικούς

- Αντώνης Καντιδάκης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Αναπτυξιακών Έργων

17:00-17:45

Ανάλυση Budgeting - Νεκτάριος Χατζάκης, General Manager at BIORECYCLING Ltd

  

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12/2018

Αίθουσα Μουσείο Β

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:00-11:50

Business Model Canvas

- Γιάννης Κώτης, Πρώην Πρόεδρος Algida, Μέλος ΚΕΜΕΛ
12:00-12:50
Ορισμός Κοινωνικών συνεταιριστικών επιχειρήσεων (Κοιν. Σ. ΕΠ)

- Στέλιος Κατωμέρης, Ιδρυτικό μέλος και Πρόεδρος Δ.Σ. του Περιφερειακού Μηχανισμού των Κοινωνικών Συνεταιριστικών Επιχειρήσεων Αττικής

13:00-13:50

Χρηματοδότηση νεοφυών επιχειρήσεων

- Παναγιώτης Οικονόμου, Managing Partner, S.TE.P.
14:00-14:50

Επικοινωνία πωλήσεων

- Δημήτρης Τιμοθεάτος, Συνιδριτής SEVEN CHC και Εισηγητής ειδικών σεμιναρίων PRIMUS

15:00-15:50

Επιχειρηματικές Δεξιότητες και ψηφιακός μετασχηματισμός
- Μαρία Γεωργαλά, Msc Επικοινωνιολόγος, Σύμβουλος Σταδιοδρομίας & Mentor, Global Career Development Facilitator (GCDF), Career Design
16:00-16:50 Ανάλυση αγοράς στόχου

- Αθηνά Καράμπελα, Εργασιακή Ψυχολόγος, Υπεύθυνη προγραμμάτων ΙΕΠΑΣ

17:00-17:50

Εφαρμόζοντας τεχνικές SEO

- Στάθης Κατσούλας, Ιδρυτής της Web Progress, Web Developer και Web Marketing Specialist/ Εκπαιδευτής Ενηλίκων

- Άννα Μπάκουλη, Web Developer

      

* Αφού πραγματοποιήσετε την εγγραφή σας, εξασφαλίστε τη συμμετοχή σας ερχόμενοι 15 λεπτά νωρίτερα στον χώρο διεξαγωγής με το barcode που θα έχει σταλεί στο e-mail σας.
Για τη συμμετοχή σας δεν απαιτείται καμία χρέωση.

Θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.
 

 x 
Το καλάθι σας είναι άδειο.

Φόρμες Συμμετοχής

GRBossible 2018

Festival
“Your Startup Idea Diagnosis”
Business Mentoring
Business Mentoring
Πρόγραμμα Mentoring
Mentors
Αυγερινού Αναστασία
Βλάχος Γιώργος
Γεωργαλά Μαρία
Γρέβιας Δημήτρης
Έλλιοττ Ελένη
Κώτης Γιάννης
Μαγκλής Άγγελος
Νούσιας Αλέξανδρος
Οικονόμου Παναγιώτης
Παξιμάδης Δημήτρης
Σπηλιόπουλος Διονύσιος
Τσιαβού Λίλιαν
Φούντα Θεοδώρα
Χατζάκη Κατερίνα
Δικτύωση και Επιχειρηματικότητα
Panels
Πρόγραμμα
Ομιλητές
Αντωνοπούλου Μαρίσα
Αποστολάκη Σοφία
Αρσένης Σπύρος
Γαλιατσάτος Μιχάλης
Γεωργουλής Κωνσταντίνος
Γιακουμάκης Γιώργος
Δελβινιώτη Ελένη
Καραντώνης Γιώργος
Καρίμαλης Χαράλαμπος
Κεφαλογιάννης Άρης
Μαγκλής Άγγελος
Μαραγκός Δημήτρης
Ματσούκας Ορέστης
Μέγας Γεώργιος
Μητράκος Δημήτρης
Μπεθάνη Κωνσταντίνα
Νούσιας Αλέξανδρος
Παπαχαραλάμπους Κωνσταντίνος
Παύλου Μαρία
Πεφάνης Δημήτρης
Πιστιόλας Άγις
Σεϊμανίδης Αλέξανδρος
Σιώκας Απόστολος
Σπυρίδης Αργύρης
Στέγγος Γιώργος
Συριανός Αθανάσιος
Τζιάλλας Γιώργος
Φυντάνης Δημήτρης
Χατζηστεργίου Βασιλεία
Παρουσιάσεις
Workshop
Πρόγραμμα
Εισηγητές
Αλεξάκη Νταϊάνα
Αργυρόπουλος Γιώργος
Αυγερινού Αναστασία
Βαρλά Αλεξάνδρα
Γαμβρέλλη Στέλλα
Γεωργαλά Μαρία
Γιαννακοπούλου Βάσια
Γκούβας Θεόδωρος
Ζαρωτιάδου Μαρία
Ζησιμάτος Ιωάννης
Καντιδάκης Αντώνης
Καράμπελα Αθηνά
Καρδαμίτση Ελένη
Κατσούλας Στάθης
Κατωμέρης Στέλιος
Κράβαρη Αφροδίτη
Κυπριώτης Λάμπρος
Κώτης Γιάννης
Μαγκλής Άγγελος
Μπάκουλη Άννα
Οικονόμου Παναγιώτης
Παξιμάδης Δημήτρης
Πατσέλης Νίκος
Πεδιώτης Μιχάλης
Σπυρίδης Αργύρης
Στάμου Έλενα
Τιμοθεάτος Δημήτρης
Χατζάκης Νεκτάριος
Ψύλλας Δημήτρης
Παρουσιάσεις
Βραβεία
Αντικείμενα Βραβείων
Πλεονεκτήματα Συμμετοχής
Κριτήρια Βράβευσης & Διάκρισης
Επιτροπή Αξιολόγησης
Όροι Δήλωσης Συμμετοχής
Κόστος Υποψηφιότητας
Υποβολή Υποψηφιότητας
Τοποθεσία
Λίστα Startups
Λίστα Υποστηρικτών
Community Supporters
Γιατί να συμμετάσχω
Πακέτα Συμμετοχής
Δήλωση Συμμετοχής για Εκθέτες-Startups
Φόρμα Συμμετοχής Επισκεπτών

cube19noe

Εγγραφή στο newsletter